Gaziantep Ak Parti Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyonu sözcüsü Sayın Nejat Koçer, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Köken’ i ve Yönetim Kurulu’ nu 2017 – 2018 ekonomik durum değerlendirmesinde bulunmak üzere OSB’ de ziyarette bulundular.

Başkan Köken’ i makamında ziyaret eden Milletvekili Koçer gelişen Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Sayın Köken, Gaziantep OSB’nin son derece önemli bir vizyona sahip olduğunu dile getirerek 43 milyon 250 bin metrekarelik alanı ile de Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi Bölgesine sahip, bu rakam istihdam ve elektrik tüketim rakamları ile de ilk sıradadır. GAOSB olarak ihracata, istihdama ve mesleki eğitime ciddi katkılar sağlamaya devam etmekteyiz dedi. Ayrıca Köken ve Yönetİm Kurulu Üyeleri Sayın Koçer’ e yapmış olduğu ziyaretten dolayı teşekkür ettiler.

Sayın Koçer ise ‘ OSB’miz üretim, istihdam ve ihracat gücümüzle Türkiye’nin en büyük 5. Sanayi şehri konumundadır. OSB’de geçmişten bugüne kadar hizmet eden herkesin bu gelişimde büyük emeği vardır. Gaziantep geçmişte olduğu gibi bugünde ülkenin sanayisinin lokomotifi olmaya devam ediyor. Bu gelişme sürecinde sanayimizin ve de sanayicimizin nasıl bir sorunu var ise Meclisimizde şahsıma ulaştırılan her konuda her zaman yanınızda oldum ve olmaya devam edeceğim, kalkınma önce şehirlerden başlar şehirler kalkınırsa ülkemiz kalkınır. Yatırım ve üretimin olduğu her platformda hem partim olarak hem de bir Gaziantep sevdalısı olarak yanınızdayım ifadesinde bulundu. İftihar ettiğimiz bir sanayimiz var’ dedi. Bizlere düşen görev ise yatırımcımızın önündeki engelleri kaldırmaktır dedi.