GAOSB Yönetim Kurulu Başkanı ; Deniz Köken 4. Organize Sanayi Bölgesi içerisinde bulunan Akınal Sentetik İplik fabrikasında 19 Kasım Pazar günü saat 20.14 sularında çıkan yangın ile alakalı açıklamalarda bulunmuştur.

Çıkan yangına OSB’ mize ait itfaiye ekibi yangına müdahale etti.  Büyükşehir belediyesi itfaiyesi de takviye vererek yetişip yangın söndürme çalışmalarına destek verdi. Mevcut alanın büyük olması ve deponun dolu olmasına rağmen çok şükür ki, bu defa korkulan olmadı ve hiçbir can kaybı yaşanmadan ve yangın çevreye sıçramadan müdahale edildi.

Akınal Sentetik firmasının deposunda çıkan ve hızla yayılan yangının kısa sürede kontrol altına alınarak söndürülmesinde itfaiye teşkilatımızın müdahalesinin yanı sıra firmanın da yapmış olduğu inşaat binasını planlı çalışma yaparak yapılaşma kriterlerine uygun olarak yapmasının büyük faydası görülmüştür.

Özellikle belirtmek isterim ki, bina yerleşkelerinin yapımı sırasında” İmar mevzuatı” yasalarına uygun olarak ve yangına müdahale ihtimali düşünülerek yapılması; İtfaiyecilerin müdahalesini kolaylaştırarak OSB’ mizde çıkan çoğu yangın olayları sonrasında itfaiyelerimizin müdahale zamanı, şekli ve yeterliliği v.b. gibi konular gündeme dahi getirmemiştir.

Sn. Deniz Köken; Bölgemiz Sanayicisi Akınal Sentetik firmamıza göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum. Dilerim bu tür kazaları bir daha yaşamayız ama kaza olasıklarını düşünerek ilk başlangıçta gereksiz, pahalı gibi görülen uygulamaların aslında ne kadar faydalı olduğunun iyi idrak edilmesi gerekmektedir dedi.

Sanayi Bölgemizde ki yatırım ve de üretim yapan tüm firmalarımıza örnek bir gösterge olmasını isterim.

 

Deniz KÖKEN

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi

Yönetim Kurulu Başkanı